Calendar

September 2016
SunMonTueWedThuFriSat
 << <Jul 2017> >>
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

Posts sent in: September 2016

Sep/30/2016 

Oglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule postaram się rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. Pożyczki parabankowe są strasznie drogie - jak uzyskać kredyt na spłatę chwilówekW prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia jak ogłosić upadłość konsumencką 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.


Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Po pierwsze powinno się uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze jak ogłosić upadłość konsumencką swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które upadłość konsumencka 2017 zaciągnęły wiele deklaracji i kwoty rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.


Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.




Upadłość konsumencka to świetne rozwiązanie dla bez wątpienia każdej osoby, która stała się niewypłacalna. Jakiś czas temu, albowiem z możliwości ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Ale już z końcem grudnia 2009 roku taką możliwość mają także osoby prywatne- konsumenci. Przez przedłożone regulacje do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasz kraj dołączył do krajów Europy Zachodniej gdzie tego rodzaju regulacje działały już z dużym powodzeniem od wielu lat.


Jak akcentują, albowiem specjaliści z branży kredytów i bankowości problem niezwróconych zadłużeń narasta w naszym kraju od dużej liczby lat. Bezspornie nie możemy nie pamiętać o starożytnej zasadzie prawa, która mówi, że umów powinno się dotrzymywać jednakże z 2-giej strony należy dodatkowo wziąć pod rozwagę sytuację, osób nadmiernie zadłużonych, które nie posiadają autentycznych upadłość konsumencka szans na spłacenie swych zadłużeń. Taki stan sprawy natomiast generuje to, że uciekają one ze swymi dochodami do szarej strefy. Rozstrzygnięciem, wobec tego w takim wypadku jest upadłość konsumencka.


Nader często, bowiem upadłość konsumencka osób fizycznych osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna wyprzedać resztkę swojego dobytku, aby całość długu została umorzona. Całość, bowiem sprowadza do tego, iż upadłość konsumencka gwarantuje dłużnikowi „nowe” życie, bez długów, bez męczących telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez egzekucji komorniczej.

Admin · 9 views · Leave a comment

Sep/08/2016 

Upadlosc konsumencka to instytucja ustawowa, ktora to do krajowego prawodawstwa zostala umieszczona pod koniec roku 2009. Procedury odnosnie jej stosowania mieszcza sie w ustawie o prawie upadlosciowym i naprawczym.


Nalezaloby w tym miejscu okreslic, iz do tej pory z mozliwosci ogloszenia upadlosci mogly korzystac tylko przedsiebiorstwa. Jednakze na chwile obecna jest to takze dopuszczalne w wypadku podmiotow prywatnych.


Jej zorganizowanie nie jest latwym zajeciem, wymaga profesjonalnej wiedzy prawnej i ogromnej wytrwalosci (cale postepowannie lacznie z wykonaniem planu splaty moze trwac przeszlo trzy lata).




Jakkolwiek upadlosc upadłość konsumencka osób fizycznych konsumencka w bardzo wielu wypadkach stanowi idealna alternatywe dla jednostek, ktore maja juz postepowanie egzekucyjne. Jak pyzbyć się chwilówek - jak uzyskać kredyt na spłatę chwilówekNa tego typu stan rzeczy ma wplyw duzo wytycznych.


Musimy, albowiem wiedziec, iz egzekucja komornika miesci w sobie duze koszty (oplacamy koszty egzekucyjne, koszty zastepstwa w. Zaciągnełem parę pożyczek pozabankowych - pomoc w spłacie chwilówek gdzie znajdę?procedurze egzekucyjnej itp.) a oprocz tego wielokrotnie z tego, co nam sciaga komornik niepokrywane sa nawet odsetki od kapitalu naszego zadluzenia a co za tym idzie nasz dlug zamiast malec jeszcze narasta. Jest to sciezka donikad.


Upadlosc konsumencka rozwiazuje ten problem. W wypadku gdy sie na nia zdecydujemy to sad przydziela nam osobe syndyka, ktory z kolei przygotowuje plan splaty. Splacanie zadluzen trwa maksymalnie 3 lata a po tym czasie nieoddane zadluzenia podlegaja procedurze umorzenia. Oznacza upadłość konsumencka to, iz nikt juz moze ich od nas dochodzic.

Admin · 1 view · Leave a comment