Calendar

September 2017
SunMonTueWedThuFriSat
 << < > >>
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

Oct/03/2016 - 04:57:43 pm

Skuteczna upadłość konsumencka

Śledząc fora o problematyce finansowej i upadłość konsumencka 2017 pożyczkowej coraz częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim upadłość konsumencka 2017 paragrafie będę się starać rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.


Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. W pierwszej kolejności trzeba wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które wzięły wiele zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.


Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu właściwego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.


Upadłość konsumencka to wspaniałe podejście dla bez wątpienia każdej jednostki, która jest niewypłacalna. Do niedawna, albowiem z możliwości ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać jedynie podmioty zajmujące się prowadzeniem firmy. Z kolei z końcem grudnia 2009 r. Jak pyzbyć się chwilówek - jak uzyskać kredyt na spłatę chwilówektaką szansę mogą mieć także osoby indywidualne- konsumenci. Przez wprowadzone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasz kraj dołączył do krajów Europy Zachodniej gdzie takie rozwiązania funkcjonowały już z upadłość konsumencka osób fizycznych dużym powodzeniem od mnóstwa lat.
Jak akcentują, bowiem specjaliści z branży kredytów i upadłość konsumencka 2017 bankowości problem niespłacanych zadłużeń narasta w naszym państwie od wielu lat. Ewidentnie nie możemy zapomnieć o rzymskiej regule prawa, jaka mówi, że kontraktów trzeba dotrzymywać niemniej jednak z 2-giej strony powinno się dodatkowo wziąć pod rozwagę sytuację, osób nadmiernie przekredytowanych, które nie posiadają faktycznych szans na zwrot swoich zobowiązań. Taki stan rzeczy natomiast generuje to, iż uciekają one ze swymi przychodami do szarej strefy. Wyjściem, zatem upadłość konsumencka w takim wypadku jest upadłość konsumencka.


Bardzo często, bowiem osoba zadłużona na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę swojego majątku, żeby całość długu została umorzona. Całość, bowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka gwarantuje zadłużonemu „nowe” życie, bez zadłużeń, bez przytłaczających telefonów od wierzycieli a przede wszystkim bez egzekucji komorniczej.

Admin · 13 views · Leave a comment

Permanent link to full entry

http://tinyfixation3352.sosblogs.com/The-first-blog-b1/Skuteczna-upadAoAA-konsumencka-b1-p28.htm

Comments

No Comment for this post yet...


Leave a comment

New feedback status: Published

Your URL will be displayed.


Please enter the code written in the picture.


Comment text

Options
   (Set cookies for name, e-mail and url)