Calendar

September 2017
SunMonTueWedThuFriSat
 << < > >>
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

Oct/02/2016 - 03:16:34 pm

W jaki sposób starać się o upadłość konsumencką?

Badając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chcemy rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem poznaj fakty tu i teraz mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W obecnej chwili (a dokładniej od końca grudnia wejdz tutaj 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.


Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Na wstępie powinno się wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich zarobków nie sprawdz moja strone jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład jednostek, które wzięły pełno deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało kliknij tutaj teraz w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.
Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.


Upadłość konsumencka to świetne wyjście moje zrodla dla bez wątpienia każdej osoby, która stała się niewypłacalna. Jakiś czas temu, bowiem z opcji ogłoszenia bankructwa mogły korzystać jedynie podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Natomiast od końca grudnia 2009 r. taką szansę mogą mieć również osoby prywatne- konsumenci. Przez przedłożone regulacje do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasz kraj dołączył do krajów Europy Zachodniej gdzie takiego typu regulacje działały już z dużym powodzeniem od wielu lat.


Jak uwypuklają, albowiem specjaliści z branży pożyczek i bankowości problem niespłaconych zadłużeń narasta w naszym kraju od wielu lat. Niezaprzeczalnie nie możemy zapomnieć o starożytnej regule prawa, która mówi, że kontraktów trzeba dotrzymywać aczkolwiek z drugiej strony powinno się również wziąć pod rozwagę sytuację, osób nadmiernie przekredytowanych, które nie mają realnych szans na spłacenie swych zobowiązań. Taki stan sprawy z kolei generuje to, iż uciekają one ze swymi dochodami do szarej strefy. Nie mam zdolności kredytowej - jak poradzić sobie z chwilówkamiWyjściem z sytuacji, tym samym w takim wypadku jest upadłość konsumencka.


Nader często, albowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt albo też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę swego majątku, żeby reszta niespłaconego długu została umorzona. Całość, bowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka gwarantuje zadłużonemu „nowe” życie, bez zadłużeń, bez męczących telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Admin · 14 views · Leave a comment

Permanent link to full entry

http://tinyfixation3352.sosblogs.com/The-first-blog-b1/W-jaki-sposAb-staraA-siA-o-upadAoAA-konsumenckA-b1-p27.htm

Comments

No Comment for this post yet...


Leave a comment

New feedback status: Published

Your URL will be displayed.


Please enter the code written in the picture.


Comment text

Options
   (Set cookies for name, e-mail and url)